Lycos Spor


LYCOS SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

Başta gençlerimizin istikbali, onları kazanma, samimiyet, adanmışlık ve birlikte çalışma ruhunun yüceliği …

Özelde ülkemiz insanının genelde tüm insanlığın kardeşliği, barışı, bir arada sevgi ve dayanışma içerisinde yaşaması; bizleri ayrıştıran, nefrete ve tahammülsüzlüğe iten sebeplerin ortadan kaldırılmasına bağlıdır. Toplumsal barışın, kardeşliğin, huzurun, milli ve manevi değerlerimizle barışmanın, kendi öz değerlerimiz ve dinamiklerimizle yeniden barışmamız ve kaynaşmamız sayesinde olacağı aşikardır. Bu bilgilerin ışığında güzel ve eşsiz Kaş’ımızda öncelikle “LYCOS BASKET” , “LYCOS FUTBOL” ve LYCOS VOLEYBOL” isminde bir basketbol ve voleybol takımı kurmaya karar verdik.

İnsanlarımızı spora teşvik etmek, özellikle gençlerimizin bedensel, sosyal, kültürel, sanatsal ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmak temel amaçlarımız arasında olacaktır.Kaş ve Bölgemiz olmak üzere minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde profesyonel bir altyapı oluşturup gençlerimizin basketbol ve voleybol eğitimi almaları bu vesileyle hem kişisel ve sportif kabiliyetlerinin hem de sosyal – kültürel, milli ve manevi değerlerinin olgunlaşmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu takım, bizleri asli ve eşsiz değerlerimizle birleştiren, bütünleştiren, sevdiren tarihi ve sıra dışı bir projenin en önemli adımı olacaktır. LYCOS FUTBOL, LYCOS BASKET ve LYCOS VOLEYBOL kulüplerimizin adı sportif başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel alandaki etkinliklerle de anılmaya başlanacaktır. İnsanlarımızı spora teşvik etmek, özellikle gençlerimizin bedensel, sosyal, kültürel, sanatsal ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmak temel amaçlarımız arasında olacaktır. Kaş’ta bugüne kadar sporla ilgili profesyonel bir altyapı ve donanım oluşturulmadığı, sadece futbola olan ilgi ve yatırımdan dolayı yetenekli pek çok gencimizin iyi ve kaliteli bir sporcu olmaları hayal olmaktadır.

Proje ile; gençlerin evrensel ve insanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmak amaçlanmaktadır. Proje kapsamında Kaş ve bölgesindeki tüm okullarda eğitim gören yetenekli çocuklarımızın minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yetişmeleri sağlanıp onların gelecekte toplumumuza, milletimize ve insanlığa faydalı, ahlaklı, örnek bireyler olmaları için çaba gösterilecektir. Bu proje ile birlikte LYCOS FUTBOL, LYCOS BASKET ve LYCOS VOLEYBOL takımlarımızın göstereceği ulusal başarılar ve ahlaki etkiler ayrıca altyapıda basketbol, voleybol vs oynayan gençlerimizin de aynı paraleldeki gelişimleriyle birlikte diğer çocuklarımıza rol model olmaları sayesinde güzel bir sinerjinin oluşacağı ve aydınlık kalplerin kararmış kalplere yavaş yavaş ama kuvvetli bir etki ile galip geleceği muhakkaktır. Samimiyet, adanmışlık ve birlikte çalışma başarının ve değişimin temel kriterleri olacaktır.İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres;
Andifli Mah Süleyman Yıldırım Cd No: 12/A
07580 Kaş/Antalya-Turkey

Telefon;
WhatsApp İletişim Hattı:
+90 541 836 33 07

Web Site;
www.lycosspor.com

E-Posta;
info@lycosspor.com