Lycia Danışmanlık


LYCIA

Her projeye özgünlüğü belirten saf/duru ve çekici bir fikirle başlıyor, insan odaklı ve doğa ile bütünleşik bir felsefi bakışla yaklaşıyoruz.

Lycia Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı olarak, sizlere “Işık Ülkesi Kaş” “Kalkan” ve bölgesinde bulunan satılık arsa, konut ve emlak projelerini sunuyoruz. Hedefimiz, hem ülkemize hem de  tüm dünyaya  hitap etmek olduğu için salt klasik ticari bir anlayış değil aynı zamanda bu toprakların bilinen  ilk ve asıl sahipleri olan Likyalılar’dan bizlere miras kalan uygarlık ve medeniyeti kültürel zenginliğiyle birlikte elimizden geldiği kadar günümüze taşıyabilme, bu medeniyetin ruhunu ve iklimini yaşatma ve en önemlisi, söz konusu medeniyetin oluşumunda önemli yere sahip olan, onu yoğuran toprakların sesine kulak verme, bu toprakların bizlere sunduğu harika nimetleri en güzel şekilde değerlendirme amacını gütmekteyiz.

Yalnızca ticaret yapmak ve para kazanmak değil, insanı kazanan ve yaşatan yüce bir anlayış…!

HAYALLERİNİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEYE HAZIRIZ! …Geriye dönüp 35 yıllık Anadolu seferime baktığımda, Likya gezilerimi keyifle anımsıyorum. . .En azından bana göre bu ülkenin (toprakların), başka hiçbir yerde eşi olmayan bir çekicilik ve büyüleyiciliği var. Manzara etkileyici, görülmeye değer ve ay ışığında seyredilince harikulade, adeta bambaşka bir dünya; kadim abidelerin, özellikle de kuşkusuz lahitlerin kendilerine özgü bir niteliği var.7.000 yıl önceydi.

Antik Çağ’ın onurlu, asil ve bağımsızlıklarına düşkün milleti, dünyanın ilk demokratik parlamentosunda bir araya geliyordu. Dünyanın en mükemmel (çoğulcu yapısı ve hakça yönetim) demokrasisini oluşturan Likyalılar, bu topraklarda daima ulus bilinciyle hareket edip onur, şeref ve özgürlük mücadelesi veriyordu. Ve bu değerleri uğruna ne Romalılara ne Perslere ne Rodoslulara ne Mısırlılara ve ne de Suriyelilere asla boyun eğmiyorlardı.

M.Ö. 547’de Pers generali Harpagos Işık Ülkesi Likya’ya doğru ilerleyip Xanthos’a geliyordu. Xanthoslular teslim olmayıp Kahraman Kralları Sarpedon önderliğinde kendilerinden onlarca kat daha kalabalık olan Pers Ordusuyla savaşa tutuşmuşlardı. İnanılmaz bir direnç destanı gösteriyorlardı. Ne yazık ki akşama doğru kaybedeceklerini anladılar; çocuklarını, kadınlarını esir vermemek için Akropol Meydanı’na ateş yakıp toplu olarak  intihar ettiler ve  kenti ateşe verdiler.

Özgürlük ve bağımsızlığın ilk kahramanları bir ateş bıraktılar; hiç sönmeyen ve sönmeyecek olan…

Onlarla ne kadar övünsek azdır. Onlar bizlerden çok önce oradaydılar ve biz  bu dünyada misafiriz.

Likya’nın kendi küllerinden doğan asil markası… LYCIA

Likyalılardan bize emanet edilen en değerli armağan… LYCIA

2006 yılında kadim Likya topraklarında amatör bir ruh heyecanı ve sınırsız hayallerle çıktığımız bu yolda, yaşadığımız engin tecrübeler ışığında daha da olgunlaşarak bugünlere geldik.

Likya topraklarını kapsayan bu  bölgede ulusal ve uluslararası bir markanın olmayışı hem bölge hem de ülke açısından olumsuz bir gösterge idi. Bu temel eksiklik; sektörde ciddi, güvenilir, farklı ve kalıcı bir marka oluşturmamız yönünde karar almamızı sağladı.

Lycia, ekonomide kısa sürede büyümekten ziyade daha sağlam temellere oturmayı amaçlayan kalıcılığı ve sürekliliği hedefleyen bir anlayışla hareket etmektedir.

Markalar bizim “kim olduğumuzu” yani “kimliğimizi” ifade eder. Yaşadığımız tüketim kültüründe, markalar vazgeçilmezdir.

Hedefimiz, hem ülkemize hem de  tüm dünyaya  hitap etmek olduğu için salt klasik ticari bir anlayış değil aynı zamanda bu toprakların bilinen  ilk ve asıl sahipleri olan Likyalılar’dan bizlere miras kalan uygarlık ve medeniyeti kültürel zenginliğiyle birlikte elimizden geldiği kadar günümüze taşıyabilme, bu medeniyetin ruhunu ve iklimini yaşatma ve en önemlisi, söz konusu medeniyetin oluşumunda önemli yere sahip olan, onu yoğuran toprakların sesine kulak verme, bu toprakların bizlere sunduğu harika nimetleri en güzel şekilde değerlendirme amacını gütmekteyiz.

Yalnızca ticaret yapmak ve para kazanmak değil, insanı kazanan ve yaşatan yüce bir anlayış…!

M.Ö. 2000’li yıllardan günümüze kadar olan sürecin tarihsel, kültürel ve sanatsal olgusunun Logomuzun oluşumuna kattığı ilginç ve anlamlı bir yansımasıydı.

Bugün Kaş(Andifli)’ta Uzunçarşı Caddesinde bulunan, bu lahitlerin en görkemlisi olan ve  Kral Mezarı olarak da adlandırılan Likya Yazılı Anıt Mezarının, logomuzun sembolü olmasına karar verdik. Lahite, sanatsal bir zenginlik, anlam  ve derinlik kazandırmak amacıyla dünyaca ünlü sanatçılar Mr. Marius Martinescu ve Mrs.Elena Hlodec’e bu lahitin “gravür” çalışmasını yaptırdık.

Logomuzdaki “Lycos” yazı karakterini ve renk seçimini, yine Lahitin renk ve simetrik görüntüsüyle bütünleştirerek oluşturduk. Ayrıca “Lycos” yazısındaki “O” harfinin  içerisine de Likyalıların kullandıkları paranın ana sembolünü yerleştirerek Logonun dokusuna tarihsel bir örgü işlemeye ve söz konusu medeniyete özgü bir renk katmaya çalıştık.

Yalnızca ticaret yapmak ve para kazanmak değil, insanı kazanan ve yaşatan yüce bir anlayış…!İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres;
Andifli Mah Belediye Dükkanları No: 16 / A
07580 Kaş/ANTALYA-TÜRKİYE

Telefon;
Mutlu Müşteri İletişim Hattı:
+90553 846 59 11
Mutlu Müşteri WhatsApp Hattı: +90 541 836 33 07

Web Site;
www.lyciaturkey.com

E-Posta;
info@lyciaturkey.com